Haberler Burda

Fore kazık imalatında çığır açacak milli projeye Bakan Varank’tan destek sözü

Çorum’da bir firma tarafından yapıların temellerini güçlendirme uygulamasında kullanılan fore kazık imalatında çığır açacak Otomatik Kaynak Donatı Teli Makinesi geliştirildi. Bakan Varank, kanunun takip edilmesi için bakanlık uzmanlarına talimat vererek projenin takipçisi olacağını açıkladı.

Fore kazık imalatında çığır açacak milli projeye Bakan Varank’tan destek sözü
42 views
28 Nisan 2021 - 4:16

AK Parti Çorum milletvekili Erol Kavuncu’nun girişimleri ve öncülüğünde Çorum sanayinin gücüne güç katacağı dile getirilen, katma değer potansiyeli yüksek, yerli ve milli teknolojiyle üretilen makinenin tanıtılması amacıyla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, yetkili firma sahibi Hakan Özakıncı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti. Ziyarette firma sahibi Akıncı, Türkiye’de her fore kazık zeminli projede inşaat maliyetlerini azaltacak ve donatı imalatlarının daha hızlı ve hatasız yapılmasını sağlayacak proje hakkında detaylı bir sunum yaptı. Projeyi dikkatle inceleyen Bakan Varank, Çorum sahip olduğu potansiyelin farkında olduğunu ve yakından takip ettiğini söyledi. Projeye verdikleri katkılardan dolayı Kavuncu ve Başaranhıncal’a teşekkür eden Bakan Varank, kanunun takip edilmesi için bakanlık uzmanlarına talimat vererek projenin takipçisi olacağını açıkladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İletişim : info@haberlerburda.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com