Haberler Burda

Genç girişimci Serdar Noorzad: ‘Pandemi sürecinde Türkiye dışa bağımlı kalmadı’

Pandemi dolayısıyla ülke ekonomilerinin zor bir süreçten geçtiğini belirten Noorzad Şirketler Grubu CEO’su Serdar Noorzad, “Doğru hamleler yapılırsa, pandemiden sonra Türkiye dünya ekonomisinde söz sahibi ülkelerden biri olur” dedi.

Genç girişimci Serdar Noorzad: ‘Pandemi sürecinde Türkiye dışa bağımlı kalmadı’
2.809 views
23 Mayıs 2021 - 12:14

Noorzad Petrokimya Şirketi CEO’su Serdar Noorzad, pandemi döneminde dünya ülkelerinde meydana gelen ekonomik durgunluğa değindi. Ancak Türkiye’nin genç nüfusu ile birlikte pandemiden sonra dünya ekonomisinde söz sahibi ülkelerden biri olacağını söyleyen Noorzad, “ Pandemi yüzünden pek çok ülkenin ekonomisi zor dönemlerden geçiyor. Ama aşının bulunmasından sonra aşılamayı büyük ölçüde tamamlayan ülkeler yavaş yavaş normal hayata dönmeyi başardı. Türkiye’de aşılamanın büyük kısmını tamamladıktan sonra dünya ekonomisinde söz sahibi ülkelerden biri olacak. Çünkü pandemi yasaklarında dahi üretim durmadı ve fabrikalar çalışmaya devam etti. Üretim devam ettiği için Türkiye dışa bağımlı kalmadı. Hatta pek çok ülkeye ihracat gerçekleştirdi“ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İletişim : info@haberlerburda.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com