Haberler Burda

İhlas Koleji öğrencileri Avrupa Gençlik Parlamentosu’na katılım gösterdi

İhlas Koleji, bu yıl 25’incisi online olarak düzenlenen Avrupa Gençlik Parlamentosu 25. Ulusal Seçim Konferansı etkinliğinde (25th National Selection Conference of EYP Turkey) 6 öğrencisiyle temsil edildi.

İhlas Koleji öğrencileri Avrupa Gençlik Parlamentosu’na katılım gösterdi
58 views
28 Şubat 2021 - 10:38

Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri Mehmet Emin Pakkan, Ayşenur Çekkaya, Enes Allahverdi, Nurçiçek Bağış, Zühre Zeynep Yıldırım ve Beyza Nur Duran 01-05 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenen organizasyonda delege olarak yer aldı. “Mozaik Taşları” adı verilen, beş gün süren konferans, ülke genelinde  6 kişilik guruplar halinde 140 öğrenci delegenin katılımı ile gerçekleşti.Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu ve Fen Lisesi Yabancı Diller Zümre Başkanı Ayşe Ölmez, “Bu yıl pandemi dolayısıyla online olarak yapılan 25. Ulusal Seçim konferansında öğrencilerimiz TRAN komitesinde pandemi döneminde güvenli turizm ve ulaşım, AFET komitesinde Çin / Doğu Avrupa arasındaki 17+1 programı, AIDA komitesinde  yapay zeka kullanımı ve mahremiyet, AGRİ komitesinde pandemi döneminde tarımsal faaliyetler, SEDE komitesinde pandemi döneminde artan siber saldırı, ENVI komitesinde plastik atıklar ve okyanuslardaki kirlenme konularında karşılaşılan problemleri ortaya koydular ve alınabilecek önlemler üzerinde beyin fırtınası yaptılar. Bu konular hakkında mümkün olan en iyi çözümleri bulmaya çalıştılar. Dört gün boyunca yaptıkları çalışmaları raporlar haline getirip konferansın beşinci gününde yapılan Genel Kurul toplantısında diğer komitedeki yaşıtlarına sunum yaptılar. Çözümlerin eksik yönlerini ve diğer komitelerin sunduğu çözümleri tartıştılar. Yaptıkları oylamalar sonucu geçen önerileri Avrupa Birliği’ne ulaştırdılar” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İletişim : info@haberlerburda.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com