Haberler Burda

Libya’dan 14 bakanla geldi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe’yi Beştepe’de resmi törenle karşıladı. Dibeybe’nin makam aracını Cumhurbaşkanlığı önündeki caddede karşılayan süvariler, protokol kapısına kadar kendisine eşlik etti.

Libya’dan 14 bakanla geldi
67 views
13 Nisan 2021 - 4:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dibeybe’yi Cumhurbaşkanlığı’nın ana giriş kapısında karşıladı. Erdoğan ile Dibeybe, koronavirüs önlemleri nedeniyle uzaktan selamlaştı. Erdoğan ve Dibeybe’nin tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin milli marşları çalındı. 14 bakan ve 5 başbakan yardımcısı ile Ankara’ya gelen Dibeybe, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı Türkçe “Merhaba asker” diyerek selamladı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı. İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Erdoğan ve Dibeybe, Libya Milli Birlik Hükümeti bayrakları önünde gazetecilere poz verdikten sonra baş başa ve heyetler arası görüşmelere geçti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İletişim : info@haberlerburda.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com