Haberler Burda

Propolis ile fermante edilen kudret narına yurt dışından talep yağıyor

Osmanlı döneminin şifa kaynağı olan, zeytinyağında bir yıl beklettilen kudret narı için Düzce Üniversitesi profesörleri yeni bir formül geliştirdi. Propolis ile güçlendirilen ürüne özellikle yurt dışından inanılmaz talep yağıyor.

Propolis ile fermante edilen kudret narına yurt dışından talep yağıyor
41 views
28 Nisan 2021 - 4:16

Meyvesi toplandıktan sonra doğranıp parçalanan, daha sonra saf zeytinyağında tam 1 yıl bekletilen, bekledikçe asidini salan ve 1 yıl sonra şifa olan kudret narı için Düzce Üniversitesi profesörleri yeni bir formül geliştirdi. Yüzlerce yıldır, yara yanık ve mide hastalıklarında baş ucu ürünü olarak kullanılan kudret narı bu kez propolis ile fermante edildi. Düzce Üniversitesi Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Merkezi ve Arı Mucizesi tarafından geliştirilen ürüne özellikle yurt dışından talep yağıyor.Şifa deposu olan Kudret Narı bir çok rahatsızlığa iyi gelirken, tadı ve kokusu sebebiyle çok tercih edilmiyordu. Düzce Üniversitesi Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Merkezi Müdürü ve Arı Mucizesi Akademisi üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, yapılan çalışmalar ile Düzce’de de kudret narını üretmeye başladıklarını belirtti. Kaya, salatalık benzeri bir yapısı olduğuna, hem meyve, hem de tıbbi amaçlı tüketildiğine dikkat çekerken yapılan klinik çalışmalar ile hem tadının hem kokusun değiştiğini oluşturulan ürünün, bitkinin kendisinden daha yararlı olduğunu ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İletişim : info@haberlerburda.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com