Haberler Burda

Tipi ve fırtınada mahsur kalan 100 kişi

Muş’un Hasköy ilçesi ile Bitlis’in Mutki ilçesi karayolunda tipi ve fırtına nedeniyle 30 araçta mahsur kalan yaklaşık 100 kişi ekipler tarafından 4 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

Tipi ve fırtınada mahsur kalan 100 kişi
58 views
26 Şubat 2021 - 4:27

Hasköy ve Bitlis ilçesinin 10. kilometresinde etkili olan tipi ve fırtına nedeniyle yaklaşık 30 araç karda mahsur kaldı. Araçlarıyla kara saplanan vatandaşlar karayolları ekiplerinden yardım istedi. Bölgeye gönderilen ekipler, 3 iş makinesiyle birlikte 30 otomobil ve minibüsü bulundukları yerden yaklaşık 4 saatlik zorlu çalışma sonucu çıkarabildi. Aralarında hastaların da bulunduğu vatandaşlar, yolun açılmasıyla birlikte yollarına devam edebildi.Mahsur kalan vatandaşlardan Şerif Seçilir, eşinin hasta olduğunu ve hastaneden saat 11.00 için randevu aldığını belirterek, “Kendisini hastaneye yetiştirmem lazım. Tipi nedeniyle yolumuz kapalı. Allah devletimize zeval vermesin ekipler yolumuzu açtı. Sabah 08.00’de yola çıktık. Şu anda yolda bekliyoruz. Ekiplerin çalışması devam ediyor. Yollarımız tipi fırtına nedeniyle kapalıydı” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İletişim : info@haberlerburda.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com